در تاریخ 12 سپتامبر 2014 مشکلی در کرنل سیستم عامل سرور شماره یک ایرساوب رخ داد که دلیل آن بروز مشکل در فایل سیستم های هارد درایو های سرور بود. مشکل خیلی سریع با همکاری دیتاسنتر رفع شد و در حدود 6 ساعت ما سیستم عامل جدید همراه با هارد های جدید سرور را تحویل گرفتیم.از آنجا که سرور بک آپ های ایرساوب جدا است و ما ماهانه هزینه زیادی را بابت این موضوع پرداخت می نماییم، تعداد بسیار زیادی از اکانت های این سرور بازیابی شدند. اما به دلیل بروز مشکل در بک آپ های یک سری از آکانت ها، امکان بازیابی آنها وجود نداشت و مجبور به ارسال هارد قبلی سرور به شرکت همکار دیتاسنتر ایرساوب شدیم جهت بازیابی اطلاعات از دست رفته. این کار حدود 2 روز و با صرف هزینه ای حدود 800 دلار کانادا انجام شد و بعد از آن اطلاعات کاربران به ترتیب اولیت  تیکت های بخش پشتیبانی بازیابی شدند.

مشکل دیگری که در همین زمان رخ داد، منقضی شدن دامین irsahost.com سرور های ما بود که به دلیل عدم کارکرد سیستم پشتیبانی ما رخ داده بود و سیستم نتوانسته بود دامین را به صورت اتومات تمدید کند. به همین دلیل شرکت ثبت کننده دامین های ما، دی ان اس دامین irsahost.com را به دی ان اس های پیش فرض خود تغییر داده بود و این کاری طبیعی است برای دامین هایی که منقضی می شوند و ثبت کننده مجددا درخواست ثبت آن را نمی دهد. از این رو ما به سرعت با متوجه شدن این موضوع، دامین را مجددا تمدید کردیم و بین 6 تا 12 ساعت نیاز بود تا کش دی ان اس های سراسر وب بروز رسانی شوند.

ما متوجه تمامی مشکلاتی که برای کاربرانمان پیش آمده هستیم و بابت بروز این مسئله نیز عذر خواهی می کنیم. بروز چنین مشکلی امری نادر و خارج از کنترل ما بوده و هست و هیچ سرویس هاستینگ و دیتاسنتری نمی تواند 100 درصد تضمین دهد که برای سخت افزار هایش اتفاق اینچنینی نمی افتد. ضمن اینکه ایرساوب در تمامی این مدت از تمامی راه های موجود پاسخگوی کاربران بوده و هزینه خسارت های ایجاد شده از قبیل ریکاوری هارد دیسک و  هزینه های دیگر دیتاسنتر را متقبل شده است.

این اطلاعات به صورت کامل در اختیار عموم قرار گرفته است تا کاربران دقیقا بدانند چه اتفاقی برای سرور شماره یک ما افتاده است و مشکلاتی نظیر هک و نفوذ به سیستم صورت نگرفته  است. امیداواریم که شاهد بروز چنین مشکلاتی دیگر نباشیم.


Friday, December 19, 2014« برگشت

Powered by WHMCompleteSolution